Nytt e-læringskurs for avtaleterapeuter

Har du nettopp inngått avtale med Helfo, eller ønsker du en oppfriskning av vilkårene? Da kan du ta Helfos nye e-læringskurs.

Helfo
18.06.2026
12:06
Espen Mathisen

Helfo har utviklet flere nye E-læringskurs for helseaktører, deriblant et nytt kurs for manuellterapeuter og fysioterapeuter.

Kurset er rettet mot terapeuter som nylig har inngått avtale om direkte oppgjør med Helfo. Hvis du ønsker en oppfriskning i regelverket og vilkårene i Helfo-avtalen, kan dette kurset også være relevant for deg. I kurset får du både nyttig informasjon og mulighet til å løse case-oppgaver. Kurset tar for seg:

  • Avtale om direkte oppgjør - rettigheter og plikter
  • Oppbyggingen av regelverket
  • Frikort
  • Yrkesskade
  • Pasientbetaling
  • Dokumentasjon av refusjonskrav
  • ​​Lenker til lovverk
  • Evaluering og kontaktinformasjon

Når du har tatt kurset, vet du hvilke vurderinger du må gjøre for å sikre at vilkårene for refusjon er oppfylt for pasientene du sender krav til Helfo for. 

Du finner oversikt over Helfos kurs her...  Velg aktuell behandlergruppe og deretter «E-læringskurs» for å komme til det nye kurset. 
© Helfo